Muži i žáci úspěšní

V sobotu sehráli zástupci Žichlínka čtyři utkání. A byli převážně úspěšní.

article image

Mladší žáci

Mladší žáci odjeli na dopolední turnaj do Ústí nad Orlicí, kde sehráli celkem tři zápasy.

Ústí nad Orlicí - Žichlínek 1:2

První zápas byl v podstatě ten z nejtěžších, ale naši kluci jsou bojovní a nedávají žádnému soupeři nic zadarmo. S výběrem Ústí nad Orlicí hráli velmi vyrovnaný zápas, dokázali jej zatlačit na jeho půlce, ale hrálo se i na naší polovině. Naše inkasované góly padly po chybách obrany, které soupeř potrestal, my jsme ale potrestali faul na našeho hráče gólem z přímého kopu, když gólman Ústí neudržel neposlušný míč v  náručí a ten mu odskákal do brány. Našim klukům patří obdiv za jejich výkony. Na rychlé střídání jsme neměli dost hráčů, zatímco "oušťáci" hráli stále čerství, přesto naši kluci běhali a vydávali se ze všech sil do soubojů.

Brandýs nad Orlicí - Žichlínek 0:3

Dalším ze soupeřů byl Brandýs, se kterým jsme letos nepoznali hořkost prohry. I v tuto sobotu jsme Brandýs porazili poměrem 3:0. Mohlo to být i víc, jen trefit tu zakletou bránu...! :-)

Boříkovice - Žichlínek 2:4

S Boříkovicemi nikdy trenéři nevědí, jak zápas dopadne, naše bilance s nimi je poměrně vyrovnaná. Jenže do Ústí přijeli Boříkovičtí jen v sedmi (hraje se systémem 7+1), poprosili nás, zda-li bychom jim osmého hráče půjčili, jenže na to my jsme také neměli tak úplně široký kádr, navíc by nebylo jisté, že by náš hráč v jejich dresu hrál proti nám :-) Zvolili jsme proto "vypárování" chybějícího hráče a hráli jsme také v sedmi.

Nutno říci, že soupeř byl značně unavený ze svého předchozího zápasu s Ústím, moc neběhal a těžko sbíral síly k bojování. V poločase jsme poměrně jednoduše vedli 3:0 a ve druhém jsme také přestali běhat, takže se ze zápasu stal takový ten "chodící" fotbal. Soupeř vycítil šanci, z posledních sil zabojoval a vsítil nám dva góly, jenže zápasové skóre jsme uzavřeli my čtvrtým gólem a rozhodli tak o vítězi zápasu.

Naši mladší žáci tedy získali druhou příčku, k čemuž jim gratulujeme.

Sestava: Hloušek Pavel (GK), Langer Tomáš, Javorek Lukáš, Schembera Adam, Zemach Tadeáš, Skála Stanislav, Křivánek Tadeáš, Bureš Tadeáš, Doleček Ondřej, Skála Radim.

Muži

Dolní Čermná - Žichlínek 1:2

Ke svému předpředposlednímu zápasu sezóny odjeli naši muži do Dolní Čermné. Na hřišti, kde v podstatě neexistuje přechodová fáze, protože je tak krátké, že z bránění zrovna útočíte, kluci v první polovině přehrávali soupeře a nadělili mu dva góly (Heger, Fibikar). Jenže ve 43. minutě přijel po obloze mrak... Co mrak, to byla fakt nádrž s vodou, během deseti minut bylo ze hřiště koupaliště a rozhodčí se rozhodoval, zda-li je hřiště způsobilé k pokračování zápasu. Naštěstí pro nás došel k závěru, že když se znovu nalajnuje vápno, tak hřiště způsobilé bude. Druhý poločas byl o štěstí, přihrávky po zemi nefungovaly ani na jedné straně, hrálo se tedy převážně vzduchem. Brankář Čermné se vytáhnul několika výbornými zákroky, náš David Valenta taktéž a skóre se měnilo až ve druhé minutě nastavení, když Čermná vytěžila ze závěrečného tlaku svůj první gól. Po rozehrání byl ale zápas ukončen, Žichlínek tedy získal potřebné tři body do tabulky. A jelikož Rudoltice prohrály v Mistrovicích, Žichlínek se drží na druhém místě tabulky, které mu zaručuje postup do vyšší soutěže bez barážového utkání.

Všem našim borcům gratulujeme k jejich výkonům. Mladší žáci si zahrají ve středu přátelské utkání v Dolní Čermné, o víkendu je pak čeká turnaj ve Sloupnici. Muži sehrají domácí zápas s Lichkovem a na dorostence čeká výběr Poličky.

25.5.2014  |  autor: Schembera Milan  |  počet přečtení: 839x