Přihlášení pro hráče

Áčko doma přes rok stoprocentní

Víkend plný fotbalových klání čekal doma na obyvatele a hráče Žichlínka, kdy bylo možné sledovat celkem čtyři utkání.

article image

Dorost: Žichlínek - Dolní Třešňovec 1:1

První zápas víkendu se odehrál v sobotním dopoledni a odehráli ho dorostenci (U19). Přivítali doma soupeře ze sousedního Třešňovce. I když se mělo jednat papírově o jednoduchý zápas, nebylo tomu tak. Žichlínek byl poněkud střelecky impotentní a po nevalných dvou poločasech byl stav 1:1. V rozhodujícím penaltovém rozstřelu pak přišel i o další bod a třešňováci si domů odváželi dva body do tabulky. Domácí jsou po tomto zápase na páté příčce I. třídy krajského přeboru.

Muži B: Žichlínek - Jehnědí 1:2

Poslední Žichlínek si to doma rozdal s předposledním Jehnědím. Ačkoliv domácí střelecky převyšovali hosty, a to poměrem 12 střel ku dvěma, dokázali z toho vytěžit pouze jednu branku v síti. Na druhé straně pak díky faulům darovali hostům dva pokutové kopy, které s přehledem proměnil kapitán.

Starší žáci: Žichlínek - FC Jiskra 2:2

Těžký soupeř čekal na naše starší žáky. Čekal je zápas o reálné druhé místo tabulky, což je samo o sobě v první a zároveň zkušební sezóně velkým úspěchem. Soupeř disponuje vedoucím hráčem tabulky střelců a velmi širokám kádrem (žactvo Králík, Červené Vody a Boříkovic). Naši se ujali po závaru v malém vápně soupeře vedení ve 12. minutě, kdy gólmana hostí prostřelil Doleček. Hosté ale tlačili, využívali výškové převahy svých hráčů, zatímco naši se snažili těžit z jejich chyb ve středu hřiště a přecházet do rychlých brejků. Přesto se podařilo po rohovém kopu hostům srovnat pět minut před poločasem. Pět minut po začátku druhého poločasu šli do vedení, zase po standardní situaci, kdy se trefil Boura. Do závěrečného náporu šli naši hráči v poslední minutě utkání, kdy na naší polovině zůstal pouze brankář. Po rozehrání přímého kopu se dostal Šilar k balonu, který brankář neměl ve své moci a srovnal výsledek zápasu na 2:2 (což bylo hosty nepěkně kvitováno sprostými urážkami směrem k rozhodčímu - osobně nerozumím vůbec tomu, když někdo před dětmi mluví jako dlaždič). V závěrečném penaltovém rozstřelu dokázal Žichlínek proměnit všech pět pokutových kopů, zatímco soupeř jednou zaváhal, připsali jsme si tedy do tabulky dva body.

Cílem starších žáků pro tuto sezónu je pohybovat se ve středu tabulky a na podzim získat 15 bodů. Nyní máme bodů 17 a pohybujeme se na čele tabulky (aktuálně druhé místo). Příští týden nás čeká také soupeř, kde je spousta šikovných hráčů - Sebranice. My máme cíl splněn, takže můžeme hrát v naprosté pohodě.

Muži "A": Žichlínek - Těchonín 5:0

Žichlínské áčko je doma od srpna 2013 (tedy již 14 měsíců) stoprocentní a tuto šňůru nepřerušil ani tým Těchonína. První půlhodinu to byla na obou stranách taková hra na jistotu. Zápas byl v podstatě rozhodnut mezi 28. a 33. minutou, kdy se postupně trefili Kočí, Dorazil a Heger. Ve 38. minutě přidal Dorazil další gól a Žichlínek mohl jít do šaten v klidu. V druhém poločase domácí poněkud vysadili z tempa, což se hostům nepodařilo potrestat a za celý zápas dokázali pouze 6x vystřelit na bránu. Osmnáct minut před koncem nadělil pátý gól hostům Motl. Hlavní střelec hostí - Kovanda - mohl ještě snížit z nařízeného pokutového kopu v 83. minutě, umístil míč k levé tyči, brankář ho ale skvěle vychytal.

Góly: Dorazil 2, Heger, Kočí, Motl - 0
ŽK: 3 - 5