Přihlášení pro hráče

Derby na jedničku

Žichlínek čekaly tento víkend doma celkem čtyři zápasy. A dva z toho jako derby se sousedními Tatenicemi.

article image

Dorost: Žichlínek - Rybník 1:3

Nově založený dorost Rybníka přijel bojovat o druhé místo v tabulce s našimi hráči. Družno dodat, že za Rybník nastoupili Pavel Bambušek a Aleš Valenta, kteří ještě minulou sezónu váleli za Žichlínek. V poměrně vyrovnaném zápase vsítil Žichlínek první branku, a to ještě v prvním poločase. V druhém poločase přestal hrát a nejspíše i rezignoval, protože fauly hostů nebyly rozhodčím adekvátně trestány. Inkasované tři branky znamenaly výhru hostů.

Muži "B": Žichlínek - Kerhartice 3:2

Naše mužská záloha si konečně sáhla na tři body, když porazila doma Kerhartice o jeden gól.

Branky: Vondráček 2, Kuběnka - nehlášeno

Starší žáci: Žichlínek - Tatenice 2:0

Pátý zápas ve zkušební sezóně starších žáků znamenal setkání se soupeřem, kterého jsme znali z přípravného zápasu a se kterým jsme poprvé na velkém hřišti prohráli - tehdy 0:3. Na Žichlínek dolehla poměrně velká marodka a hrozilo, že zápas budeme muset odehrát i v deseti lidech, naštěstí se pár hodin před zápasem na nás usmálo štěstí a hráčů nastoupilo celkem 15. V žádném případě jsme neházeli flintu předem do žita, ale rozhodli jsme se zabojovat a nedarovat Tatenicím žádné body zadarmo. Naše úsilí bylo korunováno v prvním poločase gólem Ondry Dolečka po asistenci Lukáše Baroše. Protože se soupeři nedařilo vůbec vystřelit na bránu, rozhodli jsme se do druhého poločasu nehýbat se sestavou a pokračovat v našem výkonu. Ten byl odměněn nádherným gólem Lukáše Baroše po krásné akci s Tedysem Burešem. Fotbalové srdce zaplesalo a my jsme si připsali další tři body do tabulky, které pro nás znamenají aktuálně druhé místo z jedenácti. Starším žákům blahopřejeme.

Muži "A": Žichlínek - Tatenice 3:1

Nejen těsné sousedství spojuje Žichlínek a Tatenice. Společné máme družstvo dorostenců a nutno také zmínit, že trenér Tatenic má trvalé bydliště v Žichlínku. Derby tedy slibovalo napětí a boj o další tři body do okresního přeboru. Pro Žichlínek nezačalo utkání šťastně, hostům se podařilo po závaru ve vápně v 15. minutě vsítit vedoucí gól. Domácí ale stihli do poločasu odpovědět a skóre otočit - ve 30. minutě skóroval po takřka individuální akci Ptáček a do šatny dorazil hosty Dorazil gólem ve 45. minutě. Hosté se snažili na začátku druhého poločasu ještě hrozit, ale jak jim docházely síly, tak byly jejich akce čím dál méně nebezpečné. Vítězství si domácí pojistili v 66. minutě, kdy skóroval střídající Stasiowski.

Branky: Ptáček, Dorazil, Stasiowski - Soukop R.