A, B, L, D ... počáteční písmena soupeřů tohoto víkendu

Zrovna si asi řeknete, že to "L" tam nepasuje, a taky že ne. Albrechtice, Boříkovice a Dlouhoňovice dokázali naši hráči porazit, Libchavy ale ne.

article image

Dorost: Žichlínek-Libchavy 0:4

Bez důležitých hráčů (Anty svalové zranění, Kukun koleno a Radim dělá noty na auto) se museli naši dorostenci obejít ve čtvrtek proti vedoucímu týmu tabulky I. třídy - Libchavám. Naši jim byli velmi dobrým soupeřem, prohráli sice o čtyři góly, to ale nevypovídalo o průběhu zápasu. Prohráli se vztyčenou hlavou. Jo a Doly samozřejmě dostal žlutou :-)

Muži B: Žichlínek B-Dlouhoňovice 6:1

Chuť si spravil náš záložní kádr na domácím hřišti, když roznesl v zubech nedůrazné Dlouhoňovice. Postupně se trefili Honza Bureš a Vojta Zahradník (oba 2x), pak také Tomáš Řehák a Milan Schembera. Hostům se podařilo pouze korigovat výsledek, jejich výkon v posledních dvaceti minutách byl ale vyloženě odevzdaný.

Starší žáci: Žichlínek-Albrechtice 4:2

Pokud si žáci chtěli udržet příčku v tabulce, museli dnes bodovat. Nečekal je ale vůbec lehký soupeř, v předchozím zápase Albrechticím podlehli 0:2. Kromě toho vypadli z kádru dva důležití hráči - stopper Řízek Suchomel a střední záložník Bary Baroš. Zápas měl zajímavý průběh, naši otevřeli skóre již v šesté minutě, kdy se trefil Langer. Hostům se podařilo trefami v osmé a 27. minutě skóre otočit ve svůj prospěch, čtyři minuty před poločasem ale srovnal stav domácí kapitán Šilar. Sám pak po hodině hry převážil misku vah na naši stranu a skóre pečetil ve druhé minutě nastavení Doleček.

Muži A: Žichlínek-Boříkovice 2:1

Výkladní skříň našeho fotbalu sehrála domácí zápas s týmem, který bojuje o záchranu. A nutno dodat, že opravdu bojuje. Zatímco Žichlínek již spadnout nemůže, chtěl tedy hrát skutečný fotbal, na který by se divákům hezky koukalo. Nicméně soupeř našim způsoboval problémy v rozehrávce a často hrozil protiútokem.  Pravdou je, že domácím daroval bezpočet rohových kopů (tedy přesně 15), ze kterých jsme dokázali vytěžit jen jednu branku, a to druhou v pořadí (dal ji Kočí v 77. minutě) - poprvé se trefil z přímého kopu k zadní tyči Heger (37. minuta). Hostům se v druhé půlce druhého poločasu nedostávalo zbytků vytrvalostní kondice, přesto dokázali v první minutě nastavení snížit na 2:1. S tímto výsledkem ale zápas skončil.