Přihlášení pro hráče

KOMENTÁŘ: Z derby další bod

V Lanškrouně se odehrálo v neděli derby mezi našim áčkem a lanškrounským béčkem. Lanškroun si nechtěl za žádnou cenu udělat doma ostudu, ale připravili jsme ho o bod.

V prvním poločase byli jasně lepší domácí, přehrávali nás na středu hřiště i na krajích a my jsme se velmi sporadicky dostávali do zakončení. Zrazovala nás hlavně finální přihrávka, která skončila prakticky ve všech případech na nohou domácích hráčů. O otevření skóre se postaral ve 20. minutě domácí Tomáš "Lexa" Černušák, když prošel sám mezi několika hráči až do zakončení, kdy prostřelil našeho gólmana k bližší tyči - 1:0 pro domácí. Druhý gól a klid na kopačkách hráčů Lanškrouna zajistil o 11 minut později Pavel Petruň - 2:0. Do konce poločasu se skóre nezměnilo.

V přestávce mezi poločasy náš trenér přistoupil ke střídání: Místo Jana "Šuny" Šenkýře nastoupil Vojta Smola a místo Honzy "Fíby" Fibikara pak Vojtěch Zahradník. Oba nově nastoupení hráči pak posílili hru ve střední záloze. Nutno podotknout, že domácí se svou hrou v prvním poločase uspokojili a v tom druhém pak hráli velmi bohorovně, dá se říci, že prakticky přestali hrát. Trestem jim byla v 68. minutě snižující branka hlavou Pavla "Páji" Šenkýře - 2:1 z pohledu domácích. Na budíček již bylo pozdě, o pět minut později se trefil krásně k tyči Aleš "Anty" Antes a bylo srovnáno. Zápas pak dospěl stavem 2:2 až do konce základní hrací doby, došlo tedy k penaltovému rozstřelu. V něm byli úspěšnější domácí hráči, my si tedy z Lanškrouna odvážíme alespoň bod.

Bohužel to stále znamená, že se pohybujeme na chvostu tabulky naší skupiny I.B třídy. Příští víkend bychom měli opravdu zabojovat, neboť nás čeká zápas s Opatovcem, který je, jako jediný, ještě pod námi.