Přihlášení pro hráče

KOMENTÁŘ: Tři body doma s prvním

Tady snad ani nikdo nedoufal, že bychom mohli uhrát s vedoucím celkem I.B třídy na domácí půdě 3 body, ale stalo se tak.

article image

Naše sestava se musela obejít bez tří základních pilířů: Radka Šilara v brance, Lukáše Jelínka na stoperu a Aleše Antese na záloze. První jmenovaný se účastnil oslavy, další dva pak nemohli nastoupit díky zdravotním problémům.

Naše základní sestava tedy vypadala takto: L. Hrabáček, J. Suchomel, J. Vondráček, V. Zahradník, V. Smola, R. Mizerák, M. Pánik, P. Šenkýř, J. Ptáček, L. Vaculík, J. Krejčířík. Na lavičce pak byli připraveni O. Stasiowski, J. Fibikar, M. Šilar, P. Kočí a L. Pecháček.

Hned od začátku nás začal soupeř kombinačně přehrávat, přišlo nám ale, že velmi brzy polevil a my jsme se začali dostávat do šancí. Do první velké příležitosti se dostal Lumír Vaculík, když po nahrávce Marcela Pánika pálil do odkryté části brány, střelu ale vytáhl gólman hostí. Do další podobné šance se dostal J. Vondráček, ale naše střely vždy ztroskotaly a skončily na rukavicích výborně chytajícího Křemenáka. Do třetí příležitosti se dostal rovněž Vondras, když se pokoušel vytaženého brankáře přelobovat, ale netrefil správně míč. Do poločasové přestávky jsme šli za stavu 0:0.

Ve druhém poločase se začala karta obracet. Hosté snad hráli na půl plynu a domácí byli tlačeni do útoků i od početného obecenstva z Tatenic, kteří se přišli na svého soupeře pro následující víkend podívat. Je pravdou, že tatenickým by ztráta bodů vedoucího mužstva vyhovovala, neboť by mohl při své nedělní výhře jít do čela tabulky. Ale zpět k naší hře. Při jedné z našich akcí hned po začátku poločasu se po střele Marcela Pánika odrazil balon od domácího obránce k Vojtovi Smolovi a ten se nemýlil střelou k horní části zadní tyče - 1:0. Během druhého poločasu se pak hosté prakticky nedostali do zakončení, zvýšit naopak mohl v 80. minutě Marcel Pánik, když trefil pouze tyč.

Je nutné říci, že zápas se nesl zcela v duchu fair-play, neboť za celou dobu byla udělena pouze jedna žlutá karta.. Vyhráli jsme, protože jsme více toužili po vítězství a ubojovali to na hrací ploše, a to i s kvalitním a velmi fotbalovým soupeřem.

Cenné vítězství pro nás znamená bodové odlepení se od spodku tabulky. Příští víkend v neděli zajíždíme do Sloupnice, začátek zápasu je už ve 14:00.