Posledním zápasem roku byl pro naše hráče domácí duel s Jablonným nad Orlicí.

article image

Hned při rozcvičení je zranil J. Suchomel, takže ho v základní sestavě musel vystřídat L. Hrabáček, i když si ten "základ" moc neužil, ale o tom až později.

Nastoupili jsme v této sestavě: R. Šilar, J. Krejčířík, L. Jelínek (K), V. Smola, L. Vaculík, R. Mizerák, V. Zahradník, J. Ptáček, P. Šenkýř, M. Pánik, L. Hrabáček. Na lavičce zůstali J. Suchomel, P. Kočí, L. Pecháček, A. Dorazil, T. Zemach, M. Šilar a A. Antes.

Hned ze začátku přišla pro nás studená sprcha. Naši akci v první minutě, když šel L. Vaculík sám po straně na bránu, vychytal gólman hostí. Následující rohový kop jsme nezužitkovali. Stejná situace se ihned opakovala na druhé straně, soupeř byl ale v provedení rohového kopu lepší, kapitán J. Kyllar zůstal osamocen před bránou a pohodlně zakončil hlavou - 0:1.

O pět minut později dorážel do odkryté brány neobsazený M. Uher - 0:2.

Teprve potom jsme začali hrát, i když je pravdou, že nás držel většinu času soupeř na naší polovině. My jsme přesto dokázali být velmi produktivní, protože jsme hned z naší druhé akce snížili zásluhou V. Zahradníka na 1:2, a to ve 12. minutě. Po dalších dvaceti minutách srovnal střelou z dálky R. Mizerák - 2:2 - a hned to vypadalo nadějněji. - tři akce, dva góly. Bohužel těsně před hvizdem ukončujícím poločas se ocitl sám na hranici vápna Radim Filip, dostal balon, měl čas si ho zpracovat a pohodlně vystřelit - 2:3 z našeho pohledu. Takže sprcha na začátku poločasu i na jeho konci.

Druhý poločas pak už na výsledku nic nezměnil, soupeři se nepodařilo skóre navýšit, i když šance měl, nám se nepodařilo srovnat, jelikož jsme takřka vůbec nevystřelili na bránu.

Kromě toho jsme dohrávali od 67. minuty v 10 lidech, protože po druhé žluté uviděl červenou kartičku L. Hrabáček a pakoval se tak do sprch. Mohlo by se zdát, že hrát v oslabení nám pomohlo, hrál se vyrovnanější fotbal, ale bez gólového užitku.

Za celý podzim jsme získali 15 bodů (což byl i cíl), pohled do tabulky ale vypadá poněkud skeptičtěji, méně bodů už má jen Opatovec a Řetová.