Přihlášení pro hráče

Heřmanicím zvlhnul střelný prach

O víkendu čekalo naše béčko na soupeře, který na jaře přiděloval svým protihráčům několikanásobné příděly.

article image

Ano, jedná se o České Heřmanice, jejichž tři zápasy na jaře vypadaly takto:

Heřmanice posílily, hlavním tahounem má být Tomáš Jirsák (více napoví odkaz na Wikipedii), bratři Brychtové. Trenér našeho béčka původně uvažoval o tom, že budeme hrát tzv. autobus, ale nakonec vyhrála varianta hry na jednoho útočníka, tři střední záložníky a čtyři rychlé a zkušené obránce.

Do obrany nastoupili Smola s Tomopulosem jako střední obránci a Miko s Vondráčkem jako krajní. Střed zálohy pak obstarávali Zuch, dorostenec Pecháček a Marek, který měl za úkol osobně bránit Jirsáka a nedovolit mu rozehrávat. Kraje zálohy zajistili Bureš a Hrabáčkem a jako hrotový útočník byl postaven teprve patnáctiletý dorostenec Ondra Doleček.

Hosté nás zřejmě tak trochu podcenili, na začátku zápasu byla hra velmi vyrovnaná a nedokázali se dostat do zakončení. V jedenácté minutě se jim povedlo doklepnout do brány balon, který z naší levé strany přeletěl gólmana. Od té doby nebyl soupeř vůbec schopen trefit bránu, sice si vypracovával spoustu příležitostí, ale naše pozorná obrana, výkony brankáře, ale i vlastní impotence ve schopnosti proměnit tutové šance, mu bránila navýšit skóre.

V poločase jsme vystřídali, Vondráčka nahradil Paukert, Zucha pak Tomáš Heger a Dolečka na hrotu Milan Moravec. Z našich akcí jsme, bohužel, nedokázali vytěžit gól, i když jsme k němu měli kolikrát velmi blízko. Soupeř nás pak potrestal ve druhém poločase třemi góly, takže se skóre zastavilo na stavu 0:4.

Pro nás i tato prohra je v podstatě výhra. Od soupeře jsme dostali pochvalu za to, že jsme nejfotbalovější tým, který na jaře potkali, nesnažíme se jen nakopávat balony a chceme hrát po zemi. Bohužel nemáme v kádru hráče se zkušenostmi z první ligy až divize, takže hrajeme co umíme a na co máme. V tomto směru je pro nás dosažené skóre opravdovou výhrou a pochvala soupeře by nás měla povzbudit do další práce na našich individuálních i týmových dovednostech.

před 5 měsíci  |  autor: Schembera Milan  |  počet přečtení: 407x